Βρετανική ταινία τρόμου. Θρίλερ τρόμου. Αλλά, δεν είναι ο τρόμος που θα σας συναρπάσει. Είναι το πολύ όμορφο σενάριο, η ατμόσφαιρα, οι ηθοποιοί, η καταπληκτική του φωτογραφία... Θα ταίριαζε να λέγαμε ότι πρόκειται για ψυχολογικό θρίλερ.
Λίγα λόγια για την υπόθεση:
1921, Αγγλία. Μία εξαιρετικά δύσπιστη με τα μεταφυσικά γυναίκα επισκέπτεται ένα οικοτροφείο για να διερευνήσει την "ύπαρξη" ενός φαντάσματος που κυκλοφορεί εκεί με τη μορφή μικρού παιδιού.
Η εξαιρετική εικόνα θα σας ταξιδέψει στις εξοχές της Αγγλίας, το ανατρεπτικό της σενάριο θα σας ξαφνιάσει ευχάριστα, ενώ οι ηθοποιοί -ιδιαίτερα εκείνο το μικρό αγόρι- ενσαρκώνουν καταπληκτικά τους ήρωές τους.
Μου άρεσε ο σκηνοθέτης, αν και όλες οι προηγούμενες δουλειές του είχαν να κάνουν με τηλεοπτικά πράγματα.
Λίγα λόγια για την υπόθεση:
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjHihKWrjXnpE5lTDf_MthduStJ2KPCEjpc8SCMhDSvhDzcvLUe-vdBfgrbU8EmlvKlzZUES89uiYQas_VaxAlhso1Xlfz9EdmdYnJlpGDvULupGcdCSXlMr__UozhO8zCtcCJTMGXiyU0n/s320/MV5BMjA4NTg2ODIyMV5BMl5BanBnXkFtZTcwOTcxMzQ5Ng@@._V1._SY317_CR5,0,214,317_.jpg)
Η εξαιρετική εικόνα θα σας ταξιδέψει στις εξοχές της Αγγλίας, το ανατρεπτικό της σενάριο θα σας ξαφνιάσει ευχάριστα, ενώ οι ηθοποιοί -ιδιαίτερα εκείνο το μικρό αγόρι- ενσαρκώνουν καταπληκτικά τους ήρωές τους.